Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 4A District 4 Official Rankings
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2024)
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2023)
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2022)
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2021)
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2020)
FHSAA 4A District 4 Official Rankings (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
Javelin
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Apopka
Colonial
Evans
Ocoee
Timber Creek
University (Orlando)
Wekiva
West Orange
Winter Park
FILTER BY ATHLETE(S)
Abbott, Caleb (M) - Winter Park
Abdulahi, Samir (M) - University (Orlando)
Acosta, Miguel (M) - Colonial
Adino, Haley (F) - Winter Park
Adranga, Luke (M) - Winter Park
Afanador, Nicolas (M) - University (Orlando)
Allen , Clinton (M) - Ocoee
Allen, Patrick (M) - Timber Creek
Alvarado, Axel (M) - University (Orlando)
Alvarado, Nicolas (M) - West Orange
Alvarez, Angelo (M) - Timber Creek
Amorim, Laura (F) - Timber Creek
Andino, Noel (M) - Colonial
Andreetti, Samantha (F) - Apopka
Aranibar, Matthew (M) - University (Orlando)
Armstrong, Jamari (M) - University (Orlando)
Arnold, Christian (M) - Winter Park
Bakarat, Joudi (F) - Timber Creek
Baldauf , Ava (F) - West Orange
Baldauf, Jake (M) - West Orange
Bamberg, Paris (F) - Winter Park
Barragan, Erykah (F) - Colonial
Barrera, Zaid (M) - Colonial
Barrier, Keelyn (F) - Timber Creek
Barron, Pierce (M) - Timber Creek
Barrow, Ennis (M) - West Orange
Baum , Brandon (M) - Ocoee
Beauford, Ashari (F) - Wekiva
Bellet, Carson (M) - West Orange
Benito Vercher, Paula (F) - Apopka
Bernard, Patley (F) - Winter Park
Bernbaum, Georgia (F) - Winter Park
Berquist, Colton (M) - West Orange
Berrio, Ayden (M) - Timber Creek
Beu, Sydney (F) - Timber Creek
Blair, Cedric (M) - Wekiva
Blandino, Julian (M) - University (Orlando)
Boudreaux, Christopher (M) - Winter Park
Boyer , Queen (F) - Evans
Boyer, Alisha (F) - Evans
Bracy, Aaron (M) - Apopka
Bradley, Jordyn (F) - Apopka
Bradshaw, Matthew (M) - West Orange
Brady, Caleb (M) - Timber Creek
Brooks, Geoffrey (M) - University (Orlando)
Brown, Akeem (M) - Apopka
Brown, Anaya (F) - Colonial
Brown, Christian (M) - University (Orlando)
Brown, Keandre (M) - Apopka
Brown, Yazmen (F) - Apopka
Brunelli, Sarah (F) - Timber Creek
Brutus, Joseph (M) - Wekiva
Bryan, Jarid (M) - Wekiva
Buehrmann , Grant (M) - University (Orlando)
Burgos, Izaiah (M) - Timber Creek
Burke, Nathan (M) - West Orange
Bush, Matthew (M) - Wekiva
Bush, Zakyle (M) - Wekiva
Bussey, Danielle (F) - Winter Park
Byrd, Jaden (F) - Winter Park
Byrd, Kevin (M) - Winter Park
Byrnes, Vivian (F) - Timber Creek
Caba, Jaden (M) - Winter Park
Caceres, Victoria (F) - University (Orlando)
Cadet , Jeremiah (M) - Ocoee
Cain, Blake (M) - Winter Park
Camacho, Anthony (M) - Ocoee
Camille , Trevor (M) - Ocoee
Campbell, Justin (M) - University (Orlando)
Campbell, Ryan (M) - Timber Creek
Carillo, Armani (M) - Timber Creek
Carlies, Jaylon (M) - West Orange
Carlo, Abigail (F) - Timber Creek
Carlo, Jayden (M) - Winter Park
Carter, Malik (M) - Wekiva
Carter, Omari (M) - Wekiva
Castro, Melanie (F) - Winter Park
Cirino , Ariana (F) - University (Orlando)
Clarke, Isis (F) - Apopka
Clarke, Jevon (M) - Apopka
Clarke, Yunaby (F) - Timber Creek
Clerisier, Keef (M) - Wekiva
Coleman, Jymon (M) - Wekiva
Collington, Keshawn (M) - Wekiva
Collymore, Khamani (M) - Apopka
Colman, Lexan (M) - West Orange
Conley, Michael (M) - Winter Park
Cooper lll , John (M) - Ocoee
Cooper, Joshua (M) - Timber Creek
Coronado, Angelica (F) - Timber Creek
Crabill, Jack (M) - Winter Park
Creesey, Lucien (M) - Winter Park
Croker, Zy'Kerriah (F) - Ocoee
Cruz, Angeliz (F) - Wekiva
Cruz, Migdalitz (F) - Winter Park
Cubas, Xavier (M) - Timber Creek
Cuellar Hernandez, Daria (F) - Timber Creek
Cuellar-Hernandez, Frida (F) - Timber Creek
D'Allesandro, Chase (M) - Timber Creek
Dailey, Jazlyn (F) - Winter Park
Damewood , Peyton (F) - Winter Park
Damis, Maya (F) - Wekiva
Darcelin, Najji (M) - Apopka
Davich, Milan (M) - Winter Park
Davis, Alexandar (M) - Timber Creek
Davis, Ashley (F) - University (Orlando)
Davis, Chad (M) - Wekiva
Davis, Destiny (F) - Evans
Davis, Jackson (M) - Apopka
Davis, Javier (M) - Timber Creek
Davis, Jayden (M) - Timber Creek
Davis, Jhavori (M) - Evans
Davis, Makhi (M) - Wekiva
Davis, Ma`kala (F) - Ocoee
Day, Jani (F) - Winter Park
Dean, Darnesha (F) - Evans
DeCarvalho, Eliston (M) - Timber Creek
Dehart, Trent (M) - Winter Park
DeJesus, Jayline (F) - Colonial
Devlin, Alexis (F) - Winter Park
Diaz, Alexander (M) - Colonial
Diaz, Esabella (F) - Colonial
Diaz, Jasen (M) - Apopka
Diaz, Keilani (F) - Colonial
Diepe Nameni, Wilfried (M) - Timber Creek
Dix, Jai-el (M) - Colonial
Dixon, Eyana (F) - Timber Creek
Doghor, Lilian (F) - University (Orlando)
Dor, Liyah (F) - West Orange
Dorelus, Offsen (M) - Evans
Dossous , Tameka (F) - Ocoee
Duah, Dontae (M) - Timber Creek
Dugazin, Taisha (F) - Ocoee
Duhaney, Alec (M) - West Orange
Eckman, Sadie (F) - University (Orlando)
Edwards, Daniel (M) - Winter Park
Elmahmoud, Mustafa (M) - Timber Creek
Escabasse, Enzo (M) - West Orange
Espeso, Gilberto (M) - Colonial
Estrella, Emily (F) - Timber Creek
Estrella, Kiara (F) - Timber Creek
Evans, Caleb (M) - Timber Creek
Evans, Jordan (M) - Timber Creek
Exilhomme, Ethan (M) - Timber Creek
Exilhomme, Shane (M) - Timber Creek
Farquharson, Justin (M) - Timber Creek
Fenton, Gabriel (M) - Winter Park
Figueroa, Wimberly (M) - Timber Creek
Fitts, Samuel (M) - Winter Park
Fitzgerald, Jonathan (M) - Apopka
Flakes, Brenden (M) - West Orange
Florez, Adrian (M) - Timber Creek
Floyd, Jaden (M) - West Orange
Foga, Fabiandra (F) - Apopka
Fontanez, Michael (M) - Colonial
Fouissi, Samir (M) - West Orange
Fowler, Hailey (F) - Apopka
Fowler, Kaitlyn (F) - University (Orlando)
France, Esperanza (F) - Wekiva
Francois , Francine (F) - Evans
Frankos, Breanna (F) - Timber Creek
Fudge, Markus (M) - Timber Creek
Fuecht, Christina (F) - Winter Park
Fuller, Aaron (M) - Evans
Fuller, Matthew (M) - Winter Park
Gage, Emily (F) - Timber Creek
Gantz, Aniya (F) - Apopka
Garcia, Alejandra (F) - University (Orlando)
Garcia, Nelson (M) - University (Orlando)
Garcon , Kamari (M) - Ocoee
Gatling, Rudy (M) - Apopka
Gauthier, Noah (M) - Timber Creek
Georgine, Robert (M) - West Orange
Gibson, Diamond (F) - Colonial
Gipson, Shawn (M) - Apopka
Giron, Rudy (M) - Colonial
Gomez, Ana (F) - Winter Park
Gomez, Jadon (M) - Apopka
Goodman, Justin (M) - West Orange
Goodmon, Carson (M) - West Orange
Govia, Jaydyn (M) - Evans
Goytia, Victor (M) - West Orange
Graham, Ja'Hara (M) - Colonial
Graham, Kyan (M) - Winter Park
Grez, Brenda (F) - Timber Creek
Groff, Clarisa (F) - Winter Park
Guthrie, Ashton (M) - Timber Creek
Guy, Jayelyn (F) - Ocoee
Guzman, Levi (M) - Timber Creek
Haddad, Sasha (F) - Timber Creek
Hallemeier, Griffin (M) - Winter Park
Harbinger, Deven (M) - West Orange
Harrington, Jaden (M) - Apopka
Harrington, Thomas (M) - West Orange
Harris, Desmond (M) - Evans
Harvey, Thierrianna (F) - Wekiva
Hashmi, Taha (M) - West Orange
Hawkins, Samaria (F) - Wekiva
Henderson, Sydney (F) - University (Orlando)
Henry, Adriana (F) - Wekiva
Henry, Dametrius (M) - Evans
Hernandez , Angel (M) - Ocoee
Hicks, Aiyanna (F) - Ocoee
Hicks-Mendoza, Matthew (M) - University (Orlando)
Hill, Daven (M) - Timber Creek
Hillis, Annabelle (F) - Timber Creek
Hoefler, Annika (F) - Winter Park
Holadia, Carly (F) - Timber Creek
Hormazabal, Karla (F) - Colonial
Horne, Donovan (M) - Apopka
Horne, Dylan (M) - Apopka
Howard, Lelia (F) - Wekiva
Huff, Tyler (M) - West Orange
Hunt, Kaelyn (F) - University (Orlando)
Hurley, Austin (M) - University (Orlando)
Ingraham, Maya (F) - Wekiva
Irizarry, Reneiro (M) - Colonial
Isham, Jacob (M) - Timber Creek
Jackson, Breyana (F) - Colonial
Jacques, Macyn (M) - Apopka
Jaime, Lexenier (M) - Winter Park
Jimenez, Ariana (F) - Apopka
Joachim, Lawens (M) - Winter Park
Johnson , Gabrielle (F) - Winter Park
Johnson, Jacob (M) - Wekiva
Johnson, Jamarea (F) - Evans
Johnson, Luther (M) - Wekiva
Johnson, Miracle (F) - Ocoee
Jones, David (M) - West Orange
Jones, Dayoun (M) - Evans
Jones, Hannah (F) - Apopka
Jones, Jahim (M) - Winter Park
Jones, Keyondray (M) - Apopka
Jones, Omarion (M) - Evans
Jones, Tyler (M) - Evans
Joseph, Arvin (M) - Wekiva
Joseph, Quran (M) - Ocoee
Kacer, Hannah (F) - Timber Creek
Kamara , Mariama (F) - Evans
Kasper, Sophia (F) - Winter Park
Keiths, Terrail (M) - University (Orlando)
Kelly, Ricardo (M) - Apopka
Kern, Julianna (F) - Apopka
Kersaint, Fanina (F) - Ocoee
Kindred, Samual (M) - Ocoee
King, Brandon (M) - Colonial
King, Bryanna (F) - Colonial
King, Dortez (M) - Winter Park
King, Jaden (M) - Winter Park
Kirby, Taylor (F) - Winter Park
Knotts, Melina (F) - Apopka
Koppe, Christian (M) - West Orange
Kruger-Lagomarsino, Sebastian (M) - Timber Creek
Lake, Sydney (F) - Timber Creek
Larramore, Sydney (F) - Ocoee
Latouche, Chase (M) - Colonial
Laurore, Kenny (M) - Wekiva
Lawrence, Delicia (F) - Evans
Lee, Devin (M) - Winter Park
Legzouli, James (M) - University (Orlando)
Leichner, Maxim (M) - Winter Park
Leonce, Shekinah (F) - Apopka
Lewis, John (M) - West Orange
Lewis, Travante (M) - Colonial
Lightbody, Patrick (M) - West Orange
Lofton , Amarianna (F) - Ocoee
London, Zarina (F) - Ocoee
Long, Rachel (F) - Wekiva
Lord, Natalie (F) - West Orange
Lorraine, Rontayivs (M) - University (Orlando)
Love, Re'Anna (F) - Apopka
Lowman, Jaquan (M) - Apopka
Lubin, Louis (M) - Timber Creek
Mackinnon, Brody (M) - Winter Park
Maduro, Christian (M) - Apopka
Mafale, Martino (M) - Timber Creek
Mai, Gloria (F) - Winter Park
Mallory, Kalead (M) - Timber Creek
Malone, Xiomara (F) - Timber Creek
Manzoor, Ashhad (M) - Winter Park
Mapili, Talia (F) - Timber Creek
Marcano, Patria (F) - Colonial
Mark, Alyssa (F) - Winter Park
Marks, Jacob (M) - Winter Park
Marques, Juno (M) - University (Orlando)
Marrero, Steven (M) - Colonial
Martin, Michael (M) - West Orange
Martinez, Jael (M) - University (Orlando)
Martinez-Garcia , Anthony (M) - Ocoee
Matos, Lyani (F) - Winter Park
Matthews, Kellen (M) - Winter Park
Matus, Jahim (M) - Winter Park
McCallum, Jalin (M) - West Orange
McCarthy, Markia (F) - Wekiva
McClure, Aaron (M) - Colonial
McCone, Kamerin (M) - Apopka
McConnell, Sean (M) - Timber Creek
McDoom, Matthew (M) - West Orange
McFayden, Nyla (F) - Apopka
McNair , Alessa (F) - Ocoee
McNeil, Ruthie (F) - West Orange
Mendoza, Jose (M) - Winter Park
Merthie, Ta'Kyah (F) - Apopka
Mesa , Johana (F) - Colonial
Miller, Andre (M) - Wekiva
Miller, Thompson (M) - Winter Park
Milligan, Jay (M) - Timber Creek
Minaya, Derek (M) - University (Orlando)
Mirtle, Dean (M) - Apopka
Mitchell, Jonah (M) - Apopka
Mitchell, Rikiya (F) - West Orange
Moldenhauer, Samuel (M) - University (Orlando)
Moore, Kemaj (F) - Evans
Moreno, Jacob (M) - Apopka
Mormon, Demario (M) - Wekiva
Munro, Leah (F) - Winter Park
Muscato, Maddox (M) - Winter Park
Musselwhite, Noah (M) - Apopka
Natel-Carmona, Alexander (M) - Timber Creek
Nathan, Jaebrius (M) - University (Orlando)
Navarro, Alandra (F) - West Orange
Navarro, Darci (F) - Ocoee
Nelson , Tyler (M) - Ocoee
Nesmith, Nyjah (F) - University (Orlando)
Nguyen, Grant (M) - West Orange
Nicolas, Djerlensky (M) - West Orange
Nieves, Anthony (M) - Ocoee
Nitzachon, Shiraz (F) - University (Orlando)
Nix, Michael (M) - Winter Park
Noble, Jaylen (M) - West Orange
Nobles, Jamarius (M) - Evans
Noel, Emma (F) - Winter Park
Nolasco, Walter (M) - Apopka
Nunez, Alex (M) - Winter Park
Nunez, Alina (F) - Winter Park
Nunez, Tyler (M) - Winter Park
Oakman, Reeves (M) - West Orange
Ojeda, Dejah (F) - University (Orlando)
Okonkwo, Alfred (M) - University (Orlando)
Oquendo, Andrea (F) - University (Orlando)
Orie, Sierra (F) - Timber Creek
Ortiz, Justin (M) - Timber Creek
Osorio, Nilda (F) - Colonial
Ousley, Raequan (M) - Evans
Overby, Grant (M) - Colonial
Overby, Nia (F) - Colonial
Parker, Alerie (F) - Apopka
Parrish, Emily (F) - Winter Park
Patil, Kaveesh (M) - Winter Park
Patterson, Zakia (M) - Wekiva
Paul, Patrick (M) - Wekiva
Pearson-Hooker, Jaelyn (F) - Apopka
Pena, Eduardo (M) - West Orange
Perez Ponce De Leon, Rayfraniel (M) - University (Orlando)
Perez, Keila (F) - Colonial
Peters, Zach (M) - West Orange
Pierce, Myla (F) - West Orange
Pierre , Charles (M) - Ocoee
Pierre, Lindsey (F) - Evans
Pierre, Nathan (M) - Wekiva
Pierre, Sara (F) - Wekiva
Powell, William (M) - Winter Park
Preddie, Rajay (M) - West Orange
Prek, Paula (F) - Colonial
Preston, Linnea (F) - Wekiva
Pringle, Aaron (M) - Apopka
Pringle, Anqwaun (M) - Apopka
Pringle, Ja Marii (M) - Winter Park
Prior, Peyton (F) - Timber Creek
Prudent , Castina (F) - Ocoee
Putigna, Hugo (M) - West Orange
Putnam, Noah (M) - Wekiva
Qualls, Chase (M) - Timber Creek
Quiles, Shayanne (F) - West Orange
Ramirez, Daniel (M) - University (Orlando)
Ramos, Genesis (F) - Wekiva
Ranno, Olivia (F) - Winter Park
Rayes, Roberto (M) - Ocoee
Raymonvil, Jhuvendy (M) - Apopka
Registre, Jahnile (F) - Evans
Reitz, Julia (F) - Winter Park
Rentz, Dexter (M) - Ocoee
Reyes, Killian (M) - Colonial
Rhodes, Yisenya (F) - Winter Park
Riley, Kendrick (M) - University (Orlando)
Riley, Kran (M) - University (Orlando)
Rivera, Lexi (F) - Timber Creek
Rivera, Mineily (F) - Colonial
Rivera, Ulysses (M) - Colonial
Rivers , Shane (M) - Ocoee
Roberlo, Denilson (M) - West Orange
Roberts, Brooke (F) - Winter Park
Roberts, Tiana (F) - Apopka
Robinson , Tamera (F) - Ocoee
Robinson, Josiah (M) - Apopka
Robinson, Katie (F) - Winter Park
Rodgers, Dontravious (M) - Ocoee
Rodriguez, Alexander (M) - Winter Park
Rodriguez, Anthony (M) - Timber Creek
Rodriguez, Joao (M) - University (Orlando)
Rodriguez, Jonathan (M) - Timber Creek
Rodriguez, Juan (M) - University (Orlando)
Rodriguez, Yessmary (F) - Colonial
Roever, Brayden (M) - Winter Park
Rojas, Eduardo (M) - Colonial
Rollinson, Jerry (M) - Evans
Roman, Jordan (M) - Timber Creek
Romich, Derek (M) - Winter Park
Rosado, Larry (M) - Colonial
Rosario, Araceliz (F) - Colonial
Ross lV, Buford (M) - Ocoee
Ross, Jaiden (F) - Colonial
Ross, Jaiden (F) - Colonial
Roudabush, Keira (F) - University (Orlando)
Rudolph, Jeremi (M) - West Orange
Russell, Davida (F) - Apopka
Saldarriaga, Luis (M) - Colonial
Salgado, Chalize (F) - Timber Creek
Samrajit, Kyle (M) - University (Orlando)
Sanchez, Samantha (F) - Ocoee
Santiago Balsalo, Rocio (F) - Winter Park
Santiago, Fernando (M) - Winter Park
Sarro, Jessica (F) - University (Orlando)
Sawyer, Reyna (F) - Apopka
Scharf, Ethan (M) - Winter Park
Schmitt, Caroline (F) - West Orange
Schmitt, Charles (M) - Winter Park
Schultz, Anamaria (F) - Winter Park
Schulz, Amber (F) - Timber Creek
Scott, Ar'briel (F) - Evans
Seybold, Tennison (M) - Winter Park
Shafer, Nathan (M) - West Orange
Sharma, Ram (M) - University (Orlando)
Sharp, Joshua (M) - Wekiva
Sharp, Nicholas (M) - Wekiva
Shelby, Lucy (F) - Winter Park
Sherwood, Eric (M) - Ocoee
Sherwood, Eriona (F) - Ocoee
Sherwood, Omarion (M) - Ocoee
Sico, Aiden (M) - Timber Creek
Simelus, Jamal (M) - Apopka
Sims, Treazu’re (F) - University (Orlando)
Singleton, Ethan (M) - Apopka
Sink, Joshua (M) - Timber Creek
Siplin, Joshua (M) - Winter Park
Skage, John (M) - Winter Park
Skinner, Zeroun (M) - Timber Creek
Slack , Kobe (M) - Ocoee
Smith , Tramari (M) - Ocoee
Smith, Jordan (M) - Wekiva
Smith, Ka’ela (F) - University (Orlando)
Smothers, Zakaria (F) - Apopka
Soler, Alanis (F) - Colonial
Soto, DeMaris (F) - Apopka
Spivey, Curtis (M) - Apopka
Steen, Joshua (M) - Timber Creek
Steinberg, Zachary (M) - Winter Park
Stella, Austin (M) - Timber Creek
Stella, Kyle (M) - Timber Creek
Stokes, Damian (M) - Apopka
Stravato, Joseph (M) - West Orange
Summers, Traceya (F) - Timber Creek
Suvak, Eli (M) - Colonial
Suvak, Seth (M) - Colonial
Tavares , Fabio (M) - University (Orlando)
Taylor, Zy/Keifh (M) - Apopka
Teague, Eriana (F) - Wekiva
Thomas, Zoey (F) - Winter Park
Tolbert , Kareem (M) - Ocoee
Toledo, Alexis (M) - Wekiva
Tometi , Alyssa (F) - University (Orlando)
Toussant, Wilson (M) - Evans
Townsend, Jeffery (M) - Wekiva
Townsend, Jocelyn (F) - Wekiva
Trewin, Andrew (M) - Ocoee
Turner, James (M) - Winter Park
Ugwuoke, Hope (F) - Timber Creek
Underwood, Tierney (F) - University (Orlando)
Valencia, Alisa (F) - Winter Park
Valentin, Michaelle (F) - Evans
Van De Meene, Mark (M) - Winter Park
Van Horn, Chelsea (F) - University (Orlando)
Vargas, Erick (M) - Timber Creek
Vargas, Sebastian (M) - Winter Park
Varnedore, Ethan (M) - Timber Creek
Varnedore, Lucas (M) - Timber Creek
Vasquez, Aaliyah (F) - Colonial
Vasquez, Angelie (F) - Winter Park
Vazquez, Christian (M) - Wekiva
Velez, Carmello (M) - Colonial
Vickers, Rodney (M) - Apopka
Vigilance, Princess (F) - Evans
Vincent, Dillon (M) - Colonial
Vitalus, Caleb (M) - Evans
Vongraff, Nicholas (M) - University (Orlando)
Walden, Terrell (M) - West Orange
Walker, Brianna (F) - Timber Creek
Wallman, Arden (F) - Winter Park
Ward, Matt (M) - Apopka
Warden , Sade (F) - Ocoee
Ware, Aldwin (M) - Ocoee
Washington, Joy (F) - Winter Park
Watson, Jesse (M) - Ocoee
Weaver, Matthew (M) - Winter Park
Weiss, Max (M) - Winter Park
Westfall, Noah (M) - Winter Park
White , Christopher (M) - Ocoee
White, Mallory (F) - Winter Park
Williams, Denzell (M) - Evans
Williams, Gunter (M) - Wekiva
Williams, Ja'tauris (M) - Evans
Williams, Jaden (M) - University (Orlando)
Williams, Jadera (F) - Timber Creek
Williams, Jason (M) - Ocoee
Williams, Joi (F) - Wekiva
Williams, Keon (M) - Ocoee
Williams, Thaddea (F) - West Orange
Willison, Luanne (F) - Winter Park
Wilson, Indira (F) - University (Orlando)
Wilson, Kendall (M) - Wekiva
Wimbley, Allen (M) - Wekiva
Wolpert, Thomas (M) - Winter Park
Wood, Nolan (M) - Winter Park
Woods, Morgan (F) - Wekiva
Woody, Gabriel (M) - Colonial
Wright , Lorenzo (M) - Ocoee
Wright, Brandon (M) - West Orange
Wright, Donald (M) - Timber Creek
Wright, Heaven (F) - Apopka
Wright, Jonathan (M) - Apopka
Wright, Nia (F) - West Orange
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Graham, Kyan
SR
Winter Park
10.65
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
3.1
2
McDoom, Matthew
SO
West Orange
10.70
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
3
Edwards, Daniel
JR
Winter Park
10.85
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
3.1
4
Carlies, Jaylon
SR
West Orange
10.99
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
5
Latouche, Chase
SR
Colonial
11.01
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
1.2
6
Wright, Brandon
West Orange
11.02
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3.7
7
Duhaney, Alec
SR
West Orange
11.03
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
3.2
7
Jones, David
SR
West Orange
11.03
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Rentz, Dexter
SR
Ocoee
11.11
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Keiths, Terrail
JR
University (Orlando)
11.11
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
11
King, Dortez
SO
Winter Park
11.17
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
3.1
11
McCallum, Jalin
SR
West Orange
11.17
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.9
13
Pierre , Charles
SO
Ocoee
11.19
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
1.7
14
Campbell, Ryan
SO
Timber Creek
11.30
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.0
15
Coleman, Jymon
JR
Wekiva
11.33
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
2.4
16
Cooper lll , John
SO
Ocoee
11.39
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
16
Jones, Keyondray
FR
Apopka
11.39
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
18
Davis, Chad
JR
Wekiva
11.40
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.2
19
Horne, Donovan
SO
Apopka
11.46
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-2.0
20
Brown, Akeem
SR
Apopka
11.54
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
21
Singleton, Ethan
JR
Apopka
11.56
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
0.4
22
Marks, Jacob
SR
Winter Park
11.61
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-0.4
23
Collymore, Khamani
SO
Apopka
11.63
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
1.9
23
Stokes, Damian
SR
Apopka
11.63
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.8
25
Exilhomme, Ethan
JR
Timber Creek
11.64
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
25
Ousley, Raequan
Evans
11.64
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
1.6
27
Robinson, Josiah
SO
Apopka
11.68
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
28
Harrington, Jaden
SR
Apopka
11.71
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.5
29
D'Allesandro, Chase
SO
Timber Creek
11.72
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
30
Diaz, Alexander
JR
Colonial
11.74
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2.1
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Johnson, Miracle
SO
Ocoee
12.12
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
2
Vigilance, Princess
Evans
12.34
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
1.9
3
Brown, Anaya
FR
Colonial
12.66
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
-0.4
4
Sims, Treazu’re
SO
University (Orlando)
12.81
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.2
5
Mitchell, Rikiya
SR
West Orange
13.07
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
5
Townsend, Jocelyn
SO
Wekiva
13.07
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
3.3
7
Larramore, Sydney
SO
Ocoee
13.09
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
8
Howard, Lelia
FR
Wekiva
13.15
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
1.3
9
Cirino , Ariana
JR
University (Orlando)
13.18
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.2
10
Sawyer, Reyna
JR
Apopka
13.24
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
1.8
11
Clarke, Yunaby
JR
Timber Creek
13.29
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.3
12
Prudent , Castina
FR
Ocoee
13.30
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
13
Dixon, Eyana
SR
Timber Creek
13.31
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
14
Gibson, Diamond
SR
Colonial
13.35
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.3
15
McFayden, Nyla
FR
Apopka
13.37
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-2.0
16
Ojeda, Dejah
SR
University (Orlando)
13.45
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
16
Dean, Darnesha
SR
Evans
13.45
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
1.9
18
Byrd, Jaden
JR
Winter Park
13.46
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.9
18
Nesmith, Nyjah
SO
University (Orlando)
13.46
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
20
Hawkins, Samaria
FR
Wekiva
13.47
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.8
21
Williams, Joi
SO
Wekiva
13.55
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.9
22
Jackson, Breyana
SO
Colonial
13.62
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.6
23
Gantz, Aniya
FR
Apopka
13.63
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-3.4
24
Robinson, Katie
FR
Winter Park
13.67
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
2.8
25
Estrella, Emily
SR
Timber Creek
13.70
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.3
26
Pierce, Myla
West Orange
13.71
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
1.7
27
McCarthy, Markia
FR
Wekiva
13.74
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.6
28
Beauford, Ashari
JR
Wekiva
13.80
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
1.2
29
Wright, Heaven
SO
Apopka
13.81
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
1.9
29
Carlo, Abigail
FR
Timber Creek
13.81
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.3
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Graham, Kyan
SR
Winter Park
21.72
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
-1.3
2
Jones, David
SR
West Orange
22.00
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2.4
3
Edwards, Daniel
JR
Winter Park
22.09
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
2.4
4
Duhaney, Alec
SR
West Orange
22.14
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
3.8
5
McDoom, Matthew
SO
West Orange
22.29
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2.9
6
Coleman, Jymon
JR
Wekiva
22.57
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.3
7
Horne, Donovan
SO
Apopka
22.60
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-0.3
8
Latouche, Chase
SR
Colonial
22.63
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1.4
9
Pierre , Charles
SO
Ocoee
22.86
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
-0.1
10
Rentz, Dexter
SR
Ocoee
22.92
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
11
Keiths, Terrail
JR
University (Orlando)
23.20
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
-1.3
12
D'Allesandro, Chase
SO
Timber Creek
23.23
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2.0
13
Stokes, Damian
SR
Apopka
23.27
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-3.1
14
Carlies, Jaylon
SR
West Orange
23.29
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-3.1
15
Cooper lll , John
SO
Ocoee
23.35
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
16
Carter, Malik
SR
Wekiva
23.36
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
2.5
17
Sharp, Joshua
FR
Wekiva
23.37
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.3
17
Campbell, Ryan
SO
Timber Creek
23.37
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
-1.0
19
Pringle, Aaron
SR
Apopka
23.38
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
0.4
20
Sink, Joshua
JR
Timber Creek
23.42
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.8
21
McCallum, Jalin
SR
West Orange
23.51
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
22
Florez, Adrian
JR
Timber Creek
23.53
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2.0
23
Harris, Desmond
Evans
23.54
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
0.4
24
Maduro, Christian
JR
Apopka
23.57
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-3.1
25
Marks, Jacob
SR
Winter Park
23.68
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
-0.7
26
Byrd, Kevin
SR
Winter Park
23.70
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
-0.3
27
Harrington, Jaden
SR
Apopka
23.84
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
NWI
28
Collymore, Khamani
SO
Apopka
23.88
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
29
Bryan, Jarid
JR
Wekiva
23.96
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.4
30
Toussant, Wilson
FR
Evans
23.97
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
0.8
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Johnson, Miracle
SO
Ocoee
24.35
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
-0.7
2
Teague, Eriana
SR
Wekiva
25.66
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
1.4
3
Devlin, Alexis
SR
Winter Park
25.80
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
0.3
4
Russell, Davida
SO
Apopka
26.05
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
5
Brown, Anaya
FR
Colonial
26.18
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
-1.9
6
Kamara , Mariama
FR
Evans
26.66
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
0.7
7
Townsend, Jocelyn
SO
Wekiva
26.81
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
+0.0
8
McFayden, Nyla
FR
Apopka
26.86
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
8
Dixon, Eyana
SR
Timber Creek
26.86
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
10
Howard, Lelia
FR
Wekiva
27.08
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
1.5
11
Larramore, Sydney
SO
Ocoee
27.09
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
12
Prudent , Castina
FR
Ocoee
27.19
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
13
Sims, Treazu’re
SO
University (Orlando)
27.26
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-0.3
14
Cirino , Ariana
JR
University (Orlando)
27.33
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-0.3
15
Roberts, Tiana
SO
Apopka
27.37
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
16
Mitchell, Rikiya
SR
West Orange
27.46
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
17
Sawyer, Reyna
JR
Apopka
27.47
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
1.0
18
Mark, Alyssa
SR
Winter Park
27.48
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
-0.8
19
Lawrence, Delicia
Evans
27.50
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
0.7
20
Byrd, Jaden
JR
Winter Park
27.64
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-0.3
21
Jackson, Breyana
SO
Colonial
27.69
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2.0
22
Beauford, Ashari
JR
Wekiva
27.70
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2.0
23
Day, Jani
SO
Winter Park
27.72
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
-1.9
24
Pierce, Myla
West Orange
27.94
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
25
Clarke, Yunaby
JR
Timber Creek
27.97
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2.0
26
Jones, Hannah
SO
Apopka
27.99
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
-5.2
27
Wright, Heaven
SO
Apopka
28.03
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2.0
28
Williams, Joi
SO
Wekiva
28.19
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
1.3
28
Johnson , Gabrielle
JR
Winter Park
28.19
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
-0.8
30
Carlo, Abigail
FR
Timber Creek
28.44
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
-1.9
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Floyd, Jaden
JR
West Orange
49.97
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
2
Stokes, Damian
SR
Apopka
50.07
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
3
Latouche, Chase
SR
Colonial
50.63
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
4
Horne, Donovan
SO
Apopka
50.83
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
5
Smith , Tramari
JR
Ocoee
50.95
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
6
Keiths, Terrail
JR
University (Orlando)
51.33
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
7
Turner, James
SO
Winter Park
51.39
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
8
Maduro, Christian
JR
Apopka
51.59
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
9
Carter, Omari
SR
Wekiva
51.79
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Andino, Noel
JR
Colonial
51.88
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
11
Noble, Jaylen
JR
West Orange
52.02
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
12
Van De Meene, Mark
SR
Winter Park
52.05
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
13
Vitalus, Caleb
Evans
52.17
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
14
Varnedore, Ethan
SO
Timber Creek
52.42
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
15
Cain, Blake
SR
Winter Park
52.71
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
16
D'Allesandro, Chase
SO
Timber Creek
52.77
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
17
Carter, Malik
SR
Wekiva
52.80
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
18
Lewis, John
SR
West Orange
52.91
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
19
Byrd, Kevin
SR
Winter Park
53.31
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
20
Sherwood, Eric
JR
Ocoee
53.33
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
21
Miller, Andre
JR
Wekiva
53.39
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
22
White , Christopher
FR
Ocoee
54.01
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
23
Vazquez, Christian
JR
Wekiva
54.05
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
24
Vickers, Rodney
JR
Apopka
54.17
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
25
Brown, Christian
JR
University (Orlando)
54.23
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
26
Perez Ponce De Leon, Rayfraniel
JR
University (Orlando)
54.63
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
26
Collymore, Khamani
SO
Apopka
54.63
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
28
Marks, Jacob
SR
Winter Park
54.69
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
29
Dorelus, Offsen
FR
Evans
54.92
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
30
Diepe Nameni, Wilfried
SO
Timber Creek
54.94
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Teague, Eriana
SR
Wekiva
56.67
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
2
Moore, Kemaj
FR
Evans
58.84
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
3
Mark, Alyssa
SR
Winter Park
59.20
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
4
Dixon, Eyana
SR
Timber Creek
1:00.23
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Jones, Hannah
SO
Apopka
1:01.21
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
6
Johnson , Gabrielle
JR
Winter Park
1:01.56
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
7
Sawyer, Reyna
JR
Apopka
1:01.90
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
8
Croker, Zy'Kerriah
SR
Ocoee
1:02.34
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
9
Sherwood, Eriona
JR
Ocoee
1:02.62
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Day, Jani
SO
Winter Park
1:02.85
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
11
Long, Rachel
SR
Wekiva
1:03.16
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
12
Scott, Ar'briel
FR
Evans
1:03.24
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
13
Boyer , Queen
FR
Evans
1:04.00
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
14
Pierre, Lindsey
Evans
1:04.80
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
15
Andreetti, Samantha
JR
Apopka
1:05.85
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
16
Wright, Nia
JR
West Orange
1:05.89
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
17
Prek, Paula
JR
Colonial
1:06.20
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
18
Mapili, Talia
FR
Timber Creek
1:06.30
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
19
DeJesus, Jayline
SO
Colonial
1:06.49
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
20
London, Zarina
SR
Ocoee
1:06.76
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
21
Schultz, Anamaria
SO
Winter Park
1:07.21
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
22
Dor, Liyah
West Orange
1:07.25
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
23
Bernard, Patley
FR
Winter Park
1:07.35
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
24
Orie, Sierra
JR
Timber Creek
1:08.41
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
25
Bradley, Jordyn
SO
Apopka
1:08.55
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
26
Doghor, Lilian
JR
University (Orlando)
1:08.57
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
27
Wright, Heaven
SO
Apopka
1:08.58
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
28
King, Bryanna
JR
Colonial
1:08.67
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
29
Guy, Jayelyn
SO
Ocoee
1:08.93
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
30
Pierce, Myla
West Orange
1:09.41
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Oakman, Reeves
JR
West Orange
2:00.06
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2
Davis, Jackson
SR
Apopka
2:02.13
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
3
Clarke, Jevon
SR
Apopka
2:02.20
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
4
Bush, Matthew
SR
Wekiva
2:02.38
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
5
Afanador, Nicolas
SR
University (Orlando)
2:02.47
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
6
Turner, James
SO
Winter Park
2:03.09
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
Varnedore, Lucas
SO
Timber Creek
2:03.41
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
8
Preddie, Rajay
SR
West Orange
2:03.71
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
9
Sico, Aiden
SO
Timber Creek
2:04.39
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Bracy, Aaron
SR
Apopka
2:05.20
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
11
Fitzgerald, Jonathan
SR
Apopka
2:05.49
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
12
Toledo, Alexis
JR
Wekiva
2:05.66
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
13
Berquist, Colton
JR
West Orange
2:05.92
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
14
Garcon , Kamari
JR
Ocoee
2:06.91
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
15
Musselwhite, Noah
FR
Apopka
2:07.79
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
16
Santiago, Fernando
SO
Winter Park
2:08.31
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
17
Leichner, Maxim
SO
Winter Park
2:08.82
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
18
Andino, Noel
JR
Colonial
2:10.39
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
19
Schmitt, Charles
JR
Winter Park
2:10.53
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
20
Jones, Dayoun
Evans
2:10.57
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
21
Barron, Pierce
SR
Timber Creek
2:10.59
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
22
Lewis, John
SR
West Orange
2:11.14
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
23
Abdulahi, Samir
JR
University (Orlando)
2:11.40
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
24
Ortiz, Justin
SO
Timber Creek
2:11.89
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
25
Romich, Derek
SO
Winter Park
2:11.91
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
26
Goytia, Victor
SR
West Orange
2:12.51
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
27
Baum , Brandon
SR
Ocoee
2:12.79
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
28
Carter, Omari
SR
Wekiva
2:12.88
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
29
Evans, Jordan
SR
Timber Creek
2:13.17
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
30
Buehrmann , Grant
FR
University (Orlando)
2:13.28
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Mark, Alyssa
SR
Winter Park
2:19.18
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
2
Johnson , Gabrielle
JR
Winter Park
2:24.24
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Dailey, Jazlyn
SO
Winter Park
2:24.27
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
4
Groff, Clarisa
SO
Winter Park
2:25.44
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Noel, Emma
JR
Winter Park
2:25.71
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
6
Jimenez, Ariana
SR
Apopka
2:26.33
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
7
Registre, Jahnile
Evans
2:26.67
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
8
Holadia, Carly
SO
Timber Creek
2:26.68
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
9
Andreetti, Samantha
JR
Apopka
2:29.86
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Soler, Alanis
SO
Colonial
2:35.72
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
11
Boyer, Alisha
FR
Evans
2:37.88
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
12
Sherwood, Eriona
JR
Ocoee
2:39.19
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
13
Damewood , Peyton
JR
Winter Park
2:39.75
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
14
Jones, Hannah
SO
Apopka
2:39.86
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
15
Prior, Peyton
SO
Timber Creek
2:42.37
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
16
Baldauf , Ava
SO
West Orange
2:43.37
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
17
McNeil, Ruthie
SO
West Orange
2:43.47
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
18
Mesa , Johana
SO
Colonial
2:47.24
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
19
Eckman, Sadie
SO
University (Orlando)
2:48.22
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
20
Valencia, Alisa
FR
Winter Park
2:48.66
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
21
Nitzachon, Shiraz
JR
University (Orlando)
2:49.30
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
22
Gomez, Ana
SO
Winter Park
2:49.37
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
23
DeJesus, Jayline
SO
Colonial
2:49.61
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
24
Ingraham, Maya
SO
Wekiva
2:50.70
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
25
Lord, Natalie
JR
West Orange
2:53.89
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
26
France, Esperanza
FR
Wekiva
2:54.27
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
27
Warden , Sade
JR
Ocoee
2:54.99
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
28
Robinson , Tamera
SR
Ocoee
2:55.80
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
29
Brunelli, Sarah
FR
Timber Creek
2:56.15
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
30
Diaz, Esabella
SR
Colonial
2:59.91
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Berquist, Colton
JR
West Orange
4:35.72
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2
Afanador, Nicolas
SR
University (Orlando)
4:39.29
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
3
Musselwhite, Noah
FR
Apopka
4:40.16
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
4
Burgos, Izaiah
SR
Timber Creek
4:41.16
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
5
Sico, Aiden
SO
Timber Creek
4:44.78
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
6
Romich, Derek
SO
Winter Park
4:45.43
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
7
Fitzgerald, Jonathan
SR
Apopka
4:46.15
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
8
Toledo, Alexis
JR
Wekiva
4:48.45
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
9
Davis, Jackson
SR
Apopka
4:48.96
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
10
Gauthier, Noah
SO
Timber Creek
4:50.33
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
11
Abdulahi, Samir
JR
University (Orlando)
4:50.73
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
12
Wood, Nolan
FR
Winter Park
4:51.01
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
13
Barron, Pierce
SR
Timber Creek
4:51.10
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
14
Brady, Caleb
SO
Timber Creek
4:51.84
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
15
Buehrmann , Grant
FR
University (Orlando)
4:53.86
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
16
Baldauf, Jake
JR
West Orange
4:54.05
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
17
Clarke, Jevon
SR
Apopka
4:56.49
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
18
Koppe, Christian
FR
West Orange
4:56.64
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
19
Baum , Brandon
SR
Ocoee
4:59.67
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
20
Samrajit, Kyle
SR
University (Orlando)
4:59.85
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
21
Garcon , Kamari
JR
Ocoee
5:01.59
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
22
McClure, Aaron
JR
Colonial
5:01.66
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
23
Jaime, Lexenier
SO
Winter Park
5:01.86
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
24
Gatling, Rudy
SR
Apopka
5:02.22
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
25
Abbott, Caleb
FR
Winter Park
5:03.08
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
26
Shafer, Nathan
FR
West Orange
5:05.57
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
27
Mendoza, Jose
SR
Winter Park
5:08.98
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
28
Schmitt, Charles
JR
Winter Park
5:09.08
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
29
Davich, Milan
JR
Winter Park
5:09.17
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
30
Martinez-Garcia , Anthony
JR
Ocoee
5:09.26
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Noel, Emma
JR
Winter Park
5:14.66
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
2
Dailey, Jazlyn
SO
Winter Park
5:18.92
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
3
Jimenez, Ariana
SR
Apopka
5:22.84
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
4
Byrnes, Vivian
SO
Timber Creek
5:35.60
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Kacer, Hannah
FR
Timber Creek
5:43.06
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
6
Grez, Brenda
SO
Timber Creek
5:43.63
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
7
Barrier, Keelyn
FR
Timber Creek
5:43.96
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
8
Feucht, Christina
FR
Winter Park
5:45.44
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
9
Reitz, Julia
FR
Winter Park
5:45.70
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Baldauf , Ava
SO
West Orange
5:51.62
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
11
Soler, Alanis
SO
Colonial
5:52.83
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
12
Van Horn, Chelsea
FR
University (Orlando)
5:55.07
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
13
Castro, Melanie
SR
Winter Park
5:55.31
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
14
Fowler, Kaitlyn
SO
University (Orlando)
6:02.05
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
15
Rosario, Araceliz
SO
Colonial
6:02.41
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
16
Thomas, Zoey
SO
Winter Park
6:03.59
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
17
Roudabush, Keira
FR
University (Orlando)
6:14.22
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
18
McNeil, Ruthie
SO
West Orange
6:18.18
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
19
Hillis, Annabelle
SO
Timber Creek
6:20.20
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
20
Ranno, Olivia
FR
Winter Park
6:20.23
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
21
Nunez, Alina
SR
Winter Park
6:20.47
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
22
Valencia, Alisa
FR
Winter Park
6:20.57
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
23
Lord, Natalie
JR
West Orange
6:20.98
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
24
Gomez, Ana
SO
Winter Park
6:31.88
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
25
Caceres, Victoria
JR
University (Orlando)
6:34.82
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
26
Schmitt, Caroline
SR
West Orange
6:42.40
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
27
Ingraham, Maya
SO
Wekiva
6:42.48
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
28
Navarro, Alandra
JR
West Orange
6:51.02
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
29
Shelby, Lucy
FR
Winter Park
6:54.03
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
30
Kirby, Taylor
JR
Winter Park
6:56.91
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Berquist, Colton
JR
West Orange
10:06.18
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2
Afanador, Nicolas
SR
University (Orlando)
10:16.98
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
3
Isham, Jacob
JR
Timber Creek
10:21.63
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Romich, Derek
SO
Winter Park
10:23.20
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Brady, Caleb
SO
Timber Creek
10:33.54
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
6
Stella, Kyle
SR
Timber Creek
10:35.07
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
7
Baldauf, Jake
JR
West Orange
10:36.89
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
8
Koppe, Christian
FR
West Orange
10:39.76
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
9
McClure, Aaron
JR
Colonial
10:40.28
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Baum , Brandon
SR
Ocoee
10:46.18
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
11
Musselwhite, Noah
FR
Apopka
10:47.10
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
12
Buehrmann , Grant
FR
University (Orlando)
10:48.85
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
13
Garcon , Kamari
JR
Ocoee
10:50.35
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
14
Samrajit, Kyle
SR
University (Orlando)
10:53.12
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
15
Mendoza, Jose
SR
Winter Park
10:54.46
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
16
Tavares , Fabio
FR
University (Orlando)
10:58.15
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
17
Stella, Austin
SR
Timber Creek
10:59.22
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
18
Kruger-Lagomarsino, Sebastian
JR
Timber Creek
11:00.99
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
19
Schmitt, Charles
JR
Winter Park
11:04.32
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
20
Hallemeier, Griffin
SO
Winter Park
11:05.77
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
21
Shafer, Nathan
FR
West Orange
11:09.32
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
22
Davich, Milan
JR
Winter Park
11:13.34
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
23
Nolasco, Walter
SO
Apopka
11:22.12
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
24
Abbott, Caleb
FR
Winter Park
11:26.68
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
25
Camacho, Anthony
SR
Ocoee
11:30.98
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
26
Fontanez, Michael
SR
Colonial
11:42.20
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Roberlo, Denilson
JR
West Orange
11:45.23
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
28
Moldenhauer, Samuel
SR
University (Orlando)
11:48.07
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
29
Fenton, Gabriel
SO
Winter Park
11:51.95
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
30
Velez, Carmello
SO
Colonial
12:03.40
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Schulz, Amber
SO
Timber Creek
11:18.58
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2
Jimenez, Ariana
SR
Apopka
11:33.38
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
3
Dailey, Jazlyn
SO
Winter Park
12:01.23
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
4
Cuellar Hernandez, Daria
JR
Timber Creek
12:04.66
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
5
Grez, Brenda
SO
Timber Creek
12:18.00
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
6
Thomas, Zoey
SO
Winter Park
12:23.05
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
7
Castro, Melanie
SR
Winter Park
12:32.04
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
8
Feucht, Christina
FR
Winter Park
12:36.84
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
9
Baldauf , Ava
SO
West Orange
12:45.02
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
10
Van Horn, Chelsea
FR
University (Orlando)
12:48.34
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
11
Fowler, Kaitlyn
SO
University (Orlando)
12:59.58
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
12
Reitz, Julia
FR
Winter Park
13:18.00
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
13
Soler, Alanis
SO
Colonial
13:54.08
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
14
Valencia, Alisa
FR
Winter Park
14:02.74
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
15
Roudabush, Keira
FR
University (Orlando)
14:07.61
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
16
Ranno, Olivia
FR
Winter Park
14:25.20
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
17
Nunez, Alina
SR
Winter Park
14:26.45
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
18
Amorim, Laura
SR
Timber Creek
14:30.47
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
19
Navarro, Alandra
JR
West Orange
14:46.33
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Malone, Xiomara
SR
Timber Creek
15.01
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
-1.8
2
Soto, DeMaris
FR
Apopka
16.33
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
3
Lawrence, Delicia
Evans
16.49
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
2.1
4
Kern, Julianna
JR
Apopka
16.77
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
2.7
5
Vasquez, Aaliyah
SR
Colonial
17.99
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
-2.4
6
Rodriguez, Yessmary
JR
Colonial
18.68
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
0.8
7
Dean, Darnesha
SR
Evans
18.84
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
3.6
8
Lofton , Amarianna
SO
Ocoee
18.86
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-2.2
9
Andino, Haley
JR
Winter Park
19.26
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-2.2
10
Smothers, Zakaria
JR
Apopka
20.37
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
1.9
11
Clarke, Isis
JR
Apopka
21.46
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-2.2
12
Ugwuoke, Hope
SO
Timber Creek
22.77
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
-1.4
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Stravato, Joseph
SR
West Orange
14.36
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
3.4
2
Exilhomme, Ethan
JR
Timber Creek
14.85
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
0.4
3
Lubin, Louis
JR
Timber Creek
15.80
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
0.4
4
Jones, Omarion
Evans
15.93
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
1.3
5
Vargas, Sebastian
JR
Winter Park
16.93
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
4.1
6
Jacques, Macyn
JR
Apopka
17.12
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.1
7
Duah, Dontae
SR
Timber Creek
17.58
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
8
Ross lV, Buford
SR
Ocoee
17.62
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Lowman, Jaquan
JR
Apopka
18.00
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.1
10
Bush, Zakyle
JR
Wekiva
18.83
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
-0.2
11
Nelson , Tyler
SO
Ocoee
19.17
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
1.4
12
Siplin, Joshua
SR
Winter Park
19.26
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
+0.0
13
Allen , Clinton
SO
Ocoee
19.34
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
14
Williams, Keon
JR
Ocoee
21.57
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
-1.1
15
Tolbert , Kareem
FR
Ocoee
26.43
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
300 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stravato, Joseph
SR
West Orange
38.87
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2
Turner, James
SO
Winter Park
40.58
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
3
Exilhomme, Ethan
JR
Timber Creek
41.39
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
4
Vargas, Sebastian
JR
Winter Park
43.15
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Jacques, Macyn
JR
Apopka
43.17
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
6
Ross lV, Buford
SR
Ocoee
44.62
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
7
Siplin, Joshua
SR
Winter Park
44.67
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
8
Duah, Dontae
SR
Timber Creek
44.79
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
9
Martinez, Jael
JR
University (Orlando)
44.83
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Lowman, Jaquan
JR
Apopka
45.54
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
11
Nelson , Tyler
SO
Ocoee
46.09
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
12
Bush, Zakyle
JR
Wekiva
46.33
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
13
Evans, Caleb
SO
Timber Creek
47.41
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
14
Tolbert , Kareem
FR
Ocoee
48.20
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
15
Allen , Clinton
SO
Ocoee
48.41
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
16
Marrero, Steven
SO
Colonial
49.17
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
17
Seybold, Tennison
FR
Winter Park
49.31
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
18
Simelus, Jamal
JR
Apopka
52.32
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
19
Williams, Keon
JR
Ocoee
52.80
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
300 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Devlin, Alexis
SR
Winter Park
46.31
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
Soto, DeMaris
FR
Apopka
47.90
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
3
Clarke, Isis
JR
Apopka
49.85
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
4
Rodriguez, Yessmary
JR
Colonial
51.15
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
5
Kern, Julianna
JR
Apopka
51.46
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
6
Vasquez, Aaliyah
SR
Colonial
52.29
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
7
Andino, Haley
JR
Winter Park
52.36
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
8
Lofton , Amarianna
SO
Ocoee
53.53
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
9
Smith, Ka’ela
JR
University (Orlando)
54.63
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
10
Matos, Lyani
JR
Winter Park
59.10
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
11
Smothers, Zakaria
JR
Apopka
59.77
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
12
White, Mallory
JR
Winter Park
1:03.19
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
13
Munro, Leah
SO
Winter Park
1:06.50
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
West Orange
41.25
Carlies
,
Duhaney
,
Jones
,
McDoom
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
2
Winter Park
42.67
Marks
,
Byrd
,
Edwards
,
Graham
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
3
Timber Creek
43.09
Campbell
,
Elmahmoud
,
Lubin
,
Sink
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
4
Ocoee
43.38
Smith
,
Cooper lll
,
Cadet
,
Pierre
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
5
Apopka
43.51
Horne
,
Maduro
,
Stokes
,
Pringle
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
6
Evans
44.05
Ousley
,
Williams
,
Jones
,
Harris
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
7
Wekiva
44.17
Sumpter
,
Putnam
,
Foster
,
Newsome
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
8
University (Orlando)
44.77
Garcia
,
Jones
,
Riley
,
Keiths
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
9
Colonial
44.94
Marrero
,
Andino
,
Diaz
,
Latouche
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Apopka
50.05
Gantz
,
Russell
,
McFayden
,
Roberts
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
2
Wekiva
50.24
Hawkins
,
Townsend
,
Williams
,
Howard
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
3
University (Orlando)
50.68
Cirino
,
Ojeda
,
Hunt
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
4
Ocoee
50.97
Davis
,
Larramore
,
Prudent
,
Johnson
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
5
Timber Creek
51.66
Estrella
,
Carlo
,
Clarke
,
Malone
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
6
Winter Park
51.88
Bernbaum
,
Johnson
,
Mark
,
Devlin
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
7
Colonial
52.54
Brown
,
DeJesus
,
Vasquez
,
Gibson
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Apopka
3:23.47
Maduro
,
Stokes
,
Jacques
,
Horne
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
2
West Orange
3:25.89
Floyd
,
Noble
,
McCallum
,
Carlies
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
3
Wekiva
3:26.77
Carter
,
Carter
,
Miller
,
Kendall
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
4
Winter Park
3:30.72
Van De Meene
,
Byrd
,
Turner
,
Marks
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
5
Ocoee
3:32.65
Smith
,
Garcon
,
White
,
Sherwood
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
6
Colonial
3:33.07
Marrero
,
Andino
,
Rosado
,
Latouche
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
7
University (Orlando)
3:36.52
Brown
,
Keiths
,
Buehrmann
,
Afanador
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
8
Timber Creek
3:41.21
Hill
,
Evans
,
Wright
,
Diepe Nameni
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
9
Evans
3:42.74
Vitalus
,
Govia
,
Jones
,
Jones
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Evans
4:08.35
Boyer
,
Lawrence
,
Vigilance
,
Scott
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
2
Apopka
4:08.51
Jones
,
Russell
,
Clarke
,
Soto
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
3
Winter Park
4:10.54
Mark
,
Day
,
Devlin
,
Johnson
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
4
Ocoee
4:15.30
Croker
,
Guy
,
London
,
Sherwood
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
5
Wekiva
4:18.02
Teague
,
Howard
,
Williams
,
Townsend
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
6
Colonial
4:23.49
DeJesus
,
Jackson
,
Overby
,
Brown
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
7
Timber Creek
4:24.13
Dixon
,
Orie
,
Mapili
,
Malone
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
8
University (Orlando)
4:25.98
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Apopka
8:14.25
Davis
,
Clarke
,
Bracy
,
Gatling
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
West Orange
8:17.52
Berquist
,
Floyd
,
Preddie
,
Oakman
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
3
Timber Creek
8:32.19
Varnedore
,
Burgos
,
Barron
,
Varnedore
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Wekiva
8:32.61
Carter
,
Carter
,
Bush
,
Toledo
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
5
Ocoee
8:43.35
Smith
,
Sherwood
,
Baum
,
Garcon
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
6
Winter Park
8:56.42
Fuller
,
Schmitt
,
Davich
,
Leichner
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
7
Colonial
9:00.00
Latouche
,
Rojas
,
Rosado
,
Andino
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
8
Evans
9:11.27
Jones
,
Henry
,
Rollinson
,
Govia
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
9
University (Orlando)
9:23.96
Hurley
,
Legzouli
,
Brockhoff
,
Rodriguez
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Timber Creek
10:17.33
Byrnes
,
Holadia
,
Orie
,
Schulz
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
2
Evans
10:39.70
Anglin
,
Boyer
,
Boyer
,
Pierre
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
3
Winter Park
10:43.73
Reitz
,
Castro
,
Thomas
,
Feucht
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
4
Ocoee
10:56.38
Croker
,
London
,
Guy
,
Sherwood
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
5
Colonial
10:56.55
Soler
,
Diaz
,
Rodriguez
,
Prek
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
6
West Orange
11:19.20
Baldauf
,
Lord
,
Dor
,
McNeil
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
7
University (Orlando)
11:20.80
Fowler
,
Van Horn
,
Roudabush
,
Eckman
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
8
Wekiva
12:01.20
Cruz
,
France
,
Laurore
,
Ingraham
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Lubin, Louis
JR
Timber Creek
1.97m
6' 5.5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
2
Marks, Jacob
SR
Winter Park
1.80m
5' 10.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
Clerisier, Keef
JR
Wekiva
1.80m
5' 10.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
Brown, Keandre
SO
Apopka
1.80m
5' 10.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
5
Lowman, Jaquan
JR
Apopka
1.75m
5' 8.75"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
6
Seybold, Tennison
FR
Winter Park
1.73m
5' 8"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
6
Sink, Joshua
JR
Timber Creek
1.73m
5' 8"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
8
Fouissi, Samir
SR
West Orange
1.72m
5' 7.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
8
Kelly, Ricardo
SO
Apopka
1.72m
5' 7.75"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
8
Exilhomme, Shane
FR
Timber Creek
1.72m
5' 7.75"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
8
Vargas, Sebastian
JR
Winter Park
1.72m
5' 7.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
12
Rivers , Shane
SR
Ocoee
1.70m
5' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
12
Guzman, Levi
FR
Timber Creek
1.70m
5' 7"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
12
Mallory, Kalead
JR
Timber Creek
1.70m
5' 7"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
15
Ross lV, Buford
SR
Ocoee
1.62m
5' 3.75"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
15
Rentz, Dexter
SR
Ocoee
1.62m
5' 3.75"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
17
Wimbley, Allen
JR
Wekiva
1.60m
5' 3"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
18
Camille , Trevor
SO
Ocoee
1.58m
5' 2.25"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
19
McCallum, Jalin
SR
West Orange
1.57m
5' 1.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
20
White , Christopher
FR
Ocoee
1.53m
5' 0.25"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
20
Blair, Cedric
JR
Wekiva
1.53m
5' 0.25"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
22
Joseph, Quran
JR
Ocoee
1.52m
4' 11.75"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Malone, Xiomara
SR
Timber Creek
1.58m
5' 2.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2
Long, Rachel
SR
Wekiva
1.55m
5' 1"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
3
Hormazabal, Karla
JR
Colonial
1.52m
4' 11.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Cruz, Angeliz
SR
Wekiva
1.47m
4' 9.75"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
4
Dixon, Eyana
SR
Timber Creek
1.47m
4' 9.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
6
Holadia, Carly
SO
Timber Creek
1.46m
4' 9.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
6
Day, Jani
SO
Winter Park
1.46m
4' 9.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
8
Vasquez, Aaliyah
SR
Colonial
1.42m
4' 7.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
9
Williams, Jadera
SO
Timber Creek
1.32m
4' 4"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
10
Brunelli, Sarah
FR
Timber Creek
1.31m
4' 3.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
11
Parker, Alerie
JR
Apopka
1.27m
4' 2"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
12
Adino, Haley
SO
Winter Park
1.22m
4' 0"
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
Pole Vault (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Skage, John
JR
Winter Park
3.65m
11' 11.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
Dehart, Trent
SR
Winter Park
3.05m
10' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
2
Powell, William
SO
Winter Park
3.05m
10' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
4
Fitts, Samuel
SO
Winter Park
2.60m
8' 6.25"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
Pole Vault (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Bamberg, Paris
SO
Winter Park
2.60m
8' 6.25"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Campbell, Ryan
SO
Timber Creek
6.65m
21' 10"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
2
Carlies, Jaylon
SR
West Orange
6.63m
21' 9"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
3
Harrington, Jaden
SR
Apopka
6.43m
21' 1.25"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
NWI
4
Jones, Omarion
Evans
6.39m
20' 11.75"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
NWI
5
Brown, Keandre
SO
Apopka
6.32m
20' 9"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
6
McDoom, Matthew
SO
West Orange
6.27m
20' 7"
Sam Burley Hall of Fame Invitational
Mar 6, 2020
NWI
7
Rentz, Dexter
SR
Ocoee
6.21m
20' 4.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
8
Rudolph, Jeremi
JR
West Orange
6.13m
20' 1.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Marrero, Steven
SO
Colonial
6.11m
20' 0.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
10
Bush, Zakyle
JR
Wekiva
6.04m
19' 9.75"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
NWI
11
Skinner, Zeroun
SR
Timber Creek
5.94m
19' 6"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
12
Campbell, Justin
JR
University (Orlando)
5.88m
19' 3.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
12
Sherwood, Omarion
JR
Ocoee
5.88m
19' 3.5"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
14
Davis, Makhi
JR
Wekiva
5.84m
19' 2"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
15
Lowman, Jaquan
JR
Apopka
5.78m
18' 11.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
16
Martinez, Jael
JR
University (Orlando)
5.76m
18' 10.75"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
17
Laurore, Kenny
JR
Wekiva
5.72m
18' 9.25"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
18
Armstrong, Jamari
SR
University (Orlando)
5.69m
18' 8"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
19
Edwards, Daniel
JR
Winter Park
5.67m
18' 7.25"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
NWI
20
Blair, Cedric
JR
Wekiva
5.66m
18' 7"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
NWI
21
Byrd, Kevin
SR
Winter Park
5.65m
18' 6.5"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
22
Cubas, Xavier
SR
Timber Creek
5.61m
18' 5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
23
Florez, Adrian
JR
Timber Creek
5.59m
18' 4.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
24
Cain, Blake
SR
Winter Park
5.53m
18' 1.75"
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
NWI
25
Ross lV, Buford
SR
Ocoee
5.52m
18' 1.5"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
26
Nathan, Jaebrius
SO
University (Orlando)
5.50m
18' 0.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
27
Goytia, Victor
SR
West Orange
5.48m
17' 11.75"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
28
Sharma, Ram
SR
University (Orlando)
5.37m
17' 7.5"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
28
Espeso, Gilberto
SO
Colonial
5.37m
17' 7.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
30
Exilhomme, Ethan
JR
Timber Creek
5.36m
17' 7"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
NWI
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Sims, Treazu’re
SO
University (Orlando)
5.39m
17' 8.25"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
2
Dean, Darnesha
SR
Evans
5.29m
17' 4.25"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
NWI
3
Vigilance, Princess
Evans
5.28m
17' 4"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
NWI
4
Brown, Anaya
FR
Colonial
5.05m
16' 7"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
NWI
4
Moore, Kemaj
FR
Evans
5.05m
16' 7"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
NWI
6
Davis, Ma`kala
FR
Ocoee
4.90m
16' 1"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
7
Gantz, Aniya
FR
Apopka
4.80m
15' 9"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
7
Johnson, Miracle
SO
Ocoee
4.80m
15' 9"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Mitchell, Rikiya
SR
West Orange
4.79m
15' 8.75"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
10
Preston, Linnea
FR
Wekiva
4.68m
15' 4.25"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
11
Wilson, Indira
SO
University (Orlando)
4.66m
15' 3.5"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
11
Jackson, Breyana
SO
Colonial
4.66m
15' 3.5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
13
Hormazabal, Karla
JR
Colonial
4.57m
15' 0"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
13
Overby, Nia
FR
Colonial
4.57m
15' 0"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
15
Underwood, Tierney
JR
University (Orlando)
4.54m
14' 10.75"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
16
McCarthy, Markia
FR
Wekiva
4.48m
14' 8.5"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
17
Larramore, Sydney
SO
Ocoee
4.44m
14' 7"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
18
Estrella, Kiara
SR
Timber Creek
4.35m
14' 3.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
19
Soto, DeMaris
FR
Apopka
4.32m
14' 2.25"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
NWI
20
Russell, Davida
SO
Apopka
4.30m
14' 1.25"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
21
Bernbaum, Georgia
JR
Winter Park
4.20m
13' 9.5"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
NWI
21
Prudent , Castina
FR
Ocoee
4.20m
13' 9.5"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
21
Beauford, Ashari
JR
Wekiva
4.20m
13' 9.5"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
NWI
24
Kasper, Sophia
SO
Winter Park
4.19m
13' 9"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
25
Cruz, Angeliz
SR
Wekiva
4.14m
13' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
26
Bradley, Jordyn
SO
Apopka
4.08m
13' 4.75"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
NWI
27
Pierre, Sara
JR
Wekiva
4.00m
13' 1.5"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
NWI
28
Santiago Balsalo, Rocio
SR
Winter Park
3.98m
13' 0.75"
Trinity Prep Invitational 2020
Feb 10, 2020
NWI
29
Brown, Yazmen
SO
Apopka
3.96m
13' 0"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
NWI
30
Roberts, Brooke
SR
Winter Park
3.87m
12' 8.5"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Lubin, Louis
JR
Timber Creek
13.95m
45' 9.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
2
Harrington, Jaden
SR
Apopka
13.47m
44' 2.5"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
NWI
3
Brown, Keandre
SO
Apopka
13.19m
43' 3.25"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
4
Fouissi, Samir
SR
West Orange
12.86m
42' 2.25"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
NWI
5
Mallory, Kalead
JR
Timber Creek
12.72m
41' 8.75"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
NWI
6
Campbell, Justin
JR
University (Orlando)
12.60m
41' 4.25"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
7
Rodgers, Dontravious
JR
Ocoee
11.81m
38' 9"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
8
Sharma, Ram
SR
University (Orlando)
11.68m
38' 4"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
NWI
9
Bush, Zakyle
JR
Wekiva
11.60m
38' 0.75"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
10
Milligan, Jay
SR
Timber Creek
11.52m
37' 9.5"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
NWI
11
Ross lV, Buford
SR
Ocoee
11.30m
37' 1"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
11
Sherwood, Omarion
JR
Ocoee
11.30m
37' 1"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
13
Cadet , Jeremiah
SO
Ocoee
11.07m
36' 4"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
14
Espeso, Gilberto
SO
Colonial
11.06m
36' 3.5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
15
Kelly, Ricardo
SO
Apopka
11.02m
36' 2"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
16
Evans, Jordan
SR
Timber Creek
10.97m
36' 0"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
17
Nathan, Jaebrius
SO
University (Orlando)
10.77m
35' 4"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
18
Joseph, Quran
JR
Ocoee
10.56m
34' 7.75"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
NWI
19
Marrero, Steven
SO
Colonial
10.21m
33' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
20
Lee, Devin
SO
Winter Park
9.09m
29' 10"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
NWI
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Hormazabal, Karla
JR
Colonial
10.99m
36' 0.75"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
NWI
2
Davis, Ma`kala
FR
Ocoee
10.73m
35' 2.5"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
3
Wilson, Indira
SO
University (Orlando)
9.58m
31' 5.25"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
NWI
4
Johnson, Miracle
SO
Ocoee
9.37m
30' 9"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
NWI
5
Underwood, Tierney
JR
University (Orlando)
9.10m
29' 10.25"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
NWI
6
Love, Re'Anna
JR
Apopka
8.54m
28' 0.25"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
NWI
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Johnson, Luther
JR
Wekiva
16.08m
52' 9.25"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
2
Williams, Gunter
JR
Wekiva
13.97m
45' 10"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
3
Williams, Jason
SR
Ocoee
13.36m
43' 10"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
4
Jones, Jahim
SO
Winter Park
13.31m
43' 8"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
5
Flakes, Brenden
SO
West Orange
13.04m
42' 9.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
6
Burke, Nathan
SO
West Orange
12.84m
42' 1.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
7
Ware, Aldwin
SR
Ocoee
12.72m
41' 8.75"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
8
Rayes, Roberto
SR
Ocoee
12.47m
40' 11"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
9
Pringle, Anqwaun
JR
Apopka
12.29m
40' 4"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
10
Spivey, Curtis
JR
Apopka
12.22m
40' 1.25"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
11
Woody, Gabriel
SR
Colonial
12.02m
39' 5.25"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
12
DeCarvalho, Eliston
JR
Timber Creek
11.76m
38' 7"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
13
Horne, Dylan
FR
Apopka
11.49m
37' 8.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
14
Okonkwo, Alfred
SR
University (Orlando)
11.41m
37' 5.25"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
15
Lorraine, Rontayivs
SR
University (Orlando)
11.17m
36' 7.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
16
Colman, Lexan
SR
West Orange
11.16m
36' 7.5"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
17
Diaz, Jasen
JR
Apopka
10.98m
36' 0.25"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
18
Wimbley, Allen
JR
Wekiva
10.93m
35' 10.5"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
19
Wright, Donald
SR
Timber Creek
10.92m
35' 10"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
20
Barrow, Ennis
JR
West Orange
10.83m
35' 6.5"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
21
Pierre, Nathan
SR
Wekiva
10.54m
34' 7"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
22
Farquharson, Justin
JR
Timber Creek
10.40m
34' 1.5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
23
Suvak, Seth
JR
Colonial
10.32m
33' 10.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
24
Dorelus, Offsen
FR
Evans
10.30m
33' 9.5"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
25
Johnson, Jacob
FR
Wekiva
10.18m
33' 4.75"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
26
Gipson, Shawn
JR
Apopka
9.88m
32' 5"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
27
Wright , Lorenzo
SO
Ocoee
9.87m
32' 4.75"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
28
Fudge, Markus
JR
Timber Creek
9.86m
32' 4.25"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
29
Nunez, Alex
SO
Winter Park
9.85m
32' 3.75"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
30
Steen, Joshua
SR
Timber Creek
9.75m
32' 0"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Valentin, Michaelle
SR
Evans
12.24m
40' 2"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
2
Perez, Keila
SR
Colonial
11.84m
38' 10.25"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Damis, Maya
FR
Wekiva
9.90m
32' 5.75"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
4
Lake, Sydney
JR
Timber Creek
9.62m
31' 6.75"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
5
Foga, Fabiandra
SO
Apopka
9.16m
30' 0.75"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
6
Johnson, Jamarea
Evans
9.07m
29' 9.25"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
7
Sanchez, Samantha
SR
Ocoee
9.04m
29' 8"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
8
Walker, Brianna
FR
Timber Creek
8.98m
29' 5.5"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
9
Rivera, Mineily
JR
Colonial
8.79m
28' 10.25"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Davis, Destiny
SR
Evans
8.74m
28' 8.25"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
11
Francois , Francine
SR
Evans
7.85m
25' 9.25"
Kowboy Developmental Meet
Mar 4, 2020
12
Frankos, Breanna
JR
Timber Creek
7.59m
24' 11"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
13
Gage, Emily
SO
Timber Creek
7.49m
24' 7"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
14
Dugazin, Taisha
JR
Ocoee
7.47m
24' 6.25"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
15
Ross, Jaiden
SO
Colonial
7.25m
23' 9.5"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
16
Ross, Jaiden
SO
Colonial
7.22m
23' 8.25"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
17
Oquendo, Andrea
SR
University (Orlando)
6.99m
22' 11.25"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
18
Merthie, Ta'Kyah
SO
Apopka
6.89m
22' 7.25"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
19
Coronado, Angelica
JR
Timber Creek
6.76m
22' 2.25"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
20
Kersaint, Fanina
SR
Ocoee
6.73m
22' 1"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
21
Leonce, Shekinah
SO
Apopka
6.61m
21' 8.25"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
22
Marcano, Patria
SR
Colonial
5.96m
19' 6.75"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
23
Woods, Morgan
SO
Wekiva
5.35m
17' 6.75"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
24
McNair , Alessa
SR
Ocoee
5.29m
17' 4.25"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Williams, Jason
SR
Ocoee
37.91m
124' 4"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
2
Suvak, Seth
JR
Colonial
37.45m
122' 10"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
3
Ware, Aldwin
SR
Ocoee
35.90m
117' 9"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
4
Putigna, Hugo
JR
West Orange
35.00m
114' 10"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
5
Horne, Dylan
FR
Apopka
34.44m
113' 0"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
6
Spivey, Curtis
JR
Apopka
34.02m
111' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
7
Pringle, Anqwaun
JR
Apopka
33.83m
111' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
8
Nunez, Alex
SO
Winter Park
33.58m
110' 2"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
9
Johnson, Luther
JR
Wekiva
33.33m
109' 4"
Royal Open 2020
Feb 22, 2020
10
Lightbody, Patrick
SR
West Orange
32.41m
106' 4"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
11
Farquharson, Justin
JR
Timber Creek
31.69m
104' 0"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
12
Davis, Alexandar
SO
Timber Creek
31.58m
103' 7"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
13
Nguyen, Grant
SR
West Orange
30.86m
101' 3"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
14
Jones, Jahim
SO
Winter Park
30.22m
99' 2"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
15
Harbinger, Deven
SO
West Orange
30.13m
98' 10"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
16
Woody, Gabriel
SR
Colonial
29.40m
96' 5"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
17
Williams, Gunter
JR
Wekiva
29.25m
95' 11"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
18
Lorraine, Rontayivs
SR
University (Orlando)
28.49m
93' 6"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
19
Wright , Lorenzo
SO
Ocoee
28.12m
92' 3"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
20
Wright, Donald
SR
Timber Creek
27.79m
91' 2"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
21
Gipson, Shawn
JR
Apopka
27.32m
89' 7"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
22
Okonkwo, Alfred
SR
University (Orlando)
26.99m
88' 6"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
23
Nix, Michael
JR
Winter Park
26.51m
87' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
24
Alvarado, Axel
SR
University (Orlando)
26.46m
86' 10"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
25
Marrero, Steven
SO
Colonial
26.17m
85' 10"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
26
DeCarvalho, Eliston
JR
Timber Creek
23.92m
78' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
27
Diaz, Jasen
JR
Apopka
23.69m
77' 9"
Seminole Invitational at the NTC 2020
Feb 15, 2020
28
Rayes, Roberto
SR
Ocoee
22.16m
72' 8"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
29
Mitchell, Jonah
SO
Apopka
19.22m
63' 1"
Lake Brantley Developmental Meet #1 2020
Feb 13, 2020
30
Rodriguez, Juan
SO
University (Orlando)
16.06m
52' 8"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Perez, Keila
SR
Colonial
37.11m
121' 9"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
2
Lake, Sydney
JR
Timber Creek
36.87m
120' 11"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
3
Foga, Fabiandra
SO
Apopka
25.75m
84' 6"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
4
Merthie, Ta'Kyah
SO
Apopka
23.30m
76' 5"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
5
Dugazin, Taisha
JR
Ocoee
22.85m
75' 0"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
6
Walker, Brianna
FR
Timber Creek
22.68m
74' 5"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
7
Damis, Maya
FR
Wekiva
21.21m
69' 7"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
8
Oquendo, Andrea
SR
University (Orlando)
20.90m
68' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
9
Sanchez, Samantha
SR
Ocoee
20.89m
68' 6"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
9
Rivera, Mineily
JR
Colonial
20.89m
68' 6"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
11
Ross, Jaiden
SO
Colonial
20.42m
67' 0"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
12
Frankos, Breanna
JR
Timber Creek
19.52m
64' 0"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
13
McNair , Alessa
SR
Ocoee
19.19m
62' 11"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
14
Gage, Emily
SO
Timber Creek
18.91m
62' 0"
Metro East Conference Freshman - Sophomore 2020
Mar 2, 2020
15
Kersaint, Fanina
SR
Ocoee
18.70m
61' 4"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
16
Coronado, Angelica
JR
Timber Creek
18.43m
60' 5"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
17
Marcano, Patria
SR
Colonial
14.44m
47' 4"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
18
Leonce, Shekinah
SO
Apopka
13.76m
45' 2"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
19
Hoefler, Annika
FR
Winter Park
13.05m
42' 10"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
20
Woods, Morgan
SO
Wekiva
6.53m
21' 5"
Jeff Wentworth Relays 2020
Feb 28, 2020
Javelin (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Horne, Dylan
FR
Apopka
40.93m
134' 3"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
2
Sink, Joshua
JR
Timber Creek
37.65m
123' 6"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
3
Huff, Tyler
SO
West Orange
35.55m
116' 7"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
4
Trewin, Andrew
FR
Ocoee
35.15m
115' 4"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
5
Nguyen, Grant
SR
West Orange
34.09m
111' 10"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
6
Woody, Gabriel
SR
Colonial
30.40m
99' 9"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
7
Diaz, Jasen
JR
Apopka
30.33m
99' 6"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
8
Flakes, Brendan
SO
West Orange
30.14m
98' 11"
Bob English Relays 2020
Feb 29, 2020
9
Lubin, Louis
JR
Timber Creek
29.94m
98' 3"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
10
Wilson, Kendall
JR
Wekiva
29.29m
96' 1"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
11
Hernandez , Angel
SR
Ocoee
29.21m
95' 10"
3rd Annual Windermere Meet of Champions Classic
Feb 22, 2020
12
Davis, Alexandar
SO
Timber Creek
28.60m
93' 10"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
13
Nix, Michael
JR
Winter Park
28.58m
93' 9"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
14
Guthrie, Ashton
FR
Timber Creek
28.13m
92' 3"
Larry Kelly Invitational
Feb 28, 2020
15
Marrero, Steven
SO
Colonial
28.08m
92' 1"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
16
Ward, Matt
SO
Apopka
27.50m
90' 3"
Toho Invitational 2020
Feb 29, 2020
17
Suvak, Seth
JR
Colonial
26.95m
88' 5"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
18
Wright , Lorenzo
SO
Ocoee
26.16m
85' 10"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
19
Manzoor, Ashhad
SR
Winter Park
23.99m
78' 8"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
20
Nunez, Alex
SO
Winter Park
23.10m
75' 9"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
21
McConnell, Sean
JR
Timber Creek
22.21m
72' 10"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
22
Wimbley, Allen
JR
Wekiva
17.72m
58' 2"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
23
Toledo, Alexis
JR
Wekiva
16.79m
55' 1"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
Javelin (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Lake, Sydney
JR
Timber Creek
23.90m
78' 5"
Carl Friedland Memorial
Feb 14, 2020
2
Perez, Keila
SR
Colonial
21.00m
68' 11"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
3
Byrnes, Vivian
SO
Timber Creek
20.35m
66' 9"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
4
Prior, Peyton
SO
Timber Creek
20.27m
66' 6"
St. Cloud Invitational 2020
Feb 22, 2020
5
Dugazin, Taisha
JR
Ocoee
18.50m
60' 8"
Charlie Harris Relays 2020
Mar 13, 2020
6
Beu, Sydney
FR
Timber Creek
18.28m
60' 0"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
7
Navarro, Darci
FR
Ocoee
17.49m
57' 4"
Mount Dora Christian Track and Field Meet
Feb 15, 2020
8
Damis, Maya
FR
Wekiva
17.34m
56' 11"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
9
Hoefler, Annika
FR
Winter Park
16.45m
54' 0"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
10
Diaz, Keilani
JR
Colonial
15.55m
51' 0"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
11
Osorio, Nilda
JR
Colonial
15.11m
49' 7"
Lake Mary Invite 2020
Mar 7, 2020
12
Rhodes, Yisenya
SR
Winter Park
12.39m
40' 8"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
13
Wallman, Arden
SR
Winter Park
12.37m
40' 7"
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Feb 17, 2020
14
Dossous , Tameka
SO
Ocoee
11.61m
38' 1"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
14
Ramos, Genesis
FR
Wekiva
11.61m
38' 1"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020
16
Fowler, Hailey
SO
Apopka
11.45m
37' 7"
Brian Jaeger Elite Classic 2020
Mar 7, 2020